20 травня цього року на підприємстві «Кромберг енд Шуберт Україна Лу» виготовили останню кабельну мережу проекту F48. Це була проводка до улюбленого багатьма кросовера BMW X1 і всього за п’ять років на КроШу Лу таких виготовили 236 020. Наступником F48 на нашому підприємстві став проект U11 – кабельні мережі до кросовера майбутнього – BMW іX1. Тож, пригадуємо історію проекту, що завершився та розповідаємо про запуск нового.

Віктор Боровик, керівник виробництва

F48 був проектом з великим потенціалом, який не виправдався (приходило менше запланованого) і випробовуванням інновацій. Так інновацій, не усі зараз згадають Elvis – машину для перевірки кліпс на дошці. Але як справжній Елвіс  “вийшов із будівлі, сів та поїхав…” машина кудись поїхала.

На таких великих проектах і гартуються колективи, які наразі поповнили ряди наступника F48, U11.

Ольга Кукса, керівниця проектів F48 та U11 від відділу виробництва

Перші прототипні проводки почали виготовляти в січні 2020 року. З кожною фазою вони набували якихось нових функцій і вдосконалювались. Ці проводки виготовляли 27 наставників. З часом почали добирати людей, бо кількість проводок збільшувалась.

Перша зміна стартувала з 11 травня 2022 року з кількістю працівників близько 170 чоловік. Кількість виготовлених проводок в перший тиждень становила по 30 штук денно. З кожним тижнем кількість виготовлених проводок має збільшуватись по 10 штук денно. Друга зміна запустилася 24 травня 2022. З такою самою кількістю працівників. І кількістю виготовлених проводок, як і в попередній змінні – 30 штук. Перші три зміни запускаються із кваліфікованих працівників, які працювали на проекті F48.

В майбутньому ми маємо запустити 10 ліній End-montage. Кількість працівників станом на кінець року має становити понад 1500 чоловік. До кінця року ми маємо вийти на потужність 90-95 штук денно до кінця року. В наступному році маємо вийти і на 100 штук денно. Звісно проводка є складною і вийти на потрібну кількість виготовлених проводок буде складно, але в нас дуже старанні і працьовиті люди і вони досягнуть потрібних результатів.

Перші проводки, які ми виготовляємо, клієнт вбудовуватиме в автомобілі орієнтовно в липні 2022 року. Велику роль при запуску U11 проекту відіграють наставники, які навчають всіх працівників цього проекту. Їх спочатку було 27, потім ми добрали ще 25. Анкет на наставників було багато і це був важкий вибір для мене. Надіюсь, що не помилилась в своєму виборі.

У нас дуже хороша і кваліфікована команда. Є велика підтримка від всіх відділів: технічного, якості, логістики. Всі питання ми завжди вирішуємо командно, дослухаючись до думки кожного.

Людмила Птащук, керівниця проектів від відділу якості

Головне надбання – це досвід та люди, які вміють працювати на результат та готові до викликів. Ми рухаємося вперед та важливо, що наступник проекту F48, новий U11 ми розпочинаємо на нашому підприємстві. Це ознака  довіри клієнта та висока оцінка роботи нашої команди. І я пишаюся, що була частиною команди F48, а зараз працюю над проектом U11.

Інесса Левицька, керівниця проекту F48 від відділу якості

Дуже важливо, що проект отримав правонаступника. Дуже важлива довіра клієнта до нас. Вся команда проекту зарекомендувала себе  як надійного постачальника. Завдяки цьому ми маємо робочі місця, що так актуально у такій важкий час для нашої країни. Ми зберегли досвідчених фахівців по всьому ланцюжку виробничого процесу. Дякую всій команді за співпрацю,  за креативність та винахідливість у вирішенні ,вже минулих ,  проблем.  Цей досвід ,всім нам , дуже знадобиться у майбутньому.

Олена Задерей, керівниця проектів від відділу логістики

Планування роботи проекту було інколи справжнім викликом, який вимагав креативності та гнучкості водночас. Потрібно було враховувати інтереси багатьох сторін, а насамперед нашого клієнта. Адже продукція має бути доставлена вчасно. Відчутно впливали на нашу роботу також і випробовування, з якими стикнувся світ, а це – пандемія коронавірусу та дефіцит напівпровідників. Лише завдяки злагодженій колективній роботі ми продовжували працювати.

Виготовляючи продукцію в умовах війни, ми вразили наших клієнтів і ще раз довели, що наше підприємство – надійний постачальник кабельних мереж.

Дякую всім і кожному за ці роки командної та успішної роботи!