Водночас, це динамічна та сконцентрована робота багатьох людей, які керують, слідкують за роботою та ремонтують промислове обладнання. Цим людям потрібні безпечні умови праці та своєчасна домедична допомога у разі виникнення надзвичайної ситуації чи загострення хвороби.

Перша медична допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, полегшення стану потерпілого внаслідок надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають медики, але не завжди швидка приїздить вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття медичних працівників може зіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

На підприємстві «Кромберг енд Шуберт Україна Луцьк» своїх працівників навчають швидко, якісно та впевнено надавати першу медичну допомогу. Відбувається це із залученням досвідчених інструкторів Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Цього разу навчання тривали протягом двох днів, під керівництвом інструктора Наталії Домбровської. Перший день – теорія та практичне відпрацювання навичок у приміщенні.  Другий день – стрес-тест (симуляційні сценарії на території підприємства). Навчальна група складалась з 16 працівників.

Основою тренінгу було вивчення «алгоритму базової підтримки життя»:

– розпізнавання зупинки дихання та кровообігу;

– порядок виклику бригади швидкої допомоги;

– проведення якісної серцево-легеневої реанімації.

– зупинка кровотечі з кінцівок методом прямого тиску на рану, накладання тиснучої пов’язки та джгута (Есмарха та турнікету).

А також допомога при:

– травмах опорно-рухового апарату (забої, вивихи та переломи);

– термічних ураженнях;

– судомах;

– порушеннях мозкового кровообігу (інсульту) та серцевого (інфаркту).

На практичних заняттях працівники вчились надавати першу допомогу при кровотечах, переохолодженні, відмороженні, перегріванні, термічних та хімічних опіках. Такі навички будуть корисні не лише на виробництві, а й у повсякденному житті: на відпочинку, під час подорожей.

Під завісу дводенного навчання на виробництві інсценували одночасно три надзвичайні випадки з травмами різного роду та ступеня важкості. Тому працівники тут же закріпили на практиці щойно отримані знання. У стресовій ситуації ніхто не розгубився, всі діяли швидко та злагоджено. Умовним потерпілим надали якісну першу медичну допомогу.

Учасники отримали відповідні сертифікати, що засвідчують проходження ними навчання та діють на території 190 країн світу.

 Було надзвичайно цікаво та приємно спостерігати за діями членів команди. Мимоволі задумуєшся, що такі навчання просто необхідно проводити для всіх людей. Адже ми так багато можемо зробити для потерпілих, опинившись в епіцентрі надзвичайної ситуації, а ще краще – можемо її попередити чи зробити так, щоб наслідки для людини були мінімальними. Можемо, якщо володіємо потрібними знаннями та навичками.